Proszę kliknąć na dowolnie stronie w domenie oryginalnysprzedawca.pl w tekst „zaloguj się” umieszczony w prawym, górnym rogu strony (jak pokazano na obrazku poniżej)

Jak_zalogowac_1

Proszę uzupełnić pola e-mail oraz hasło (1) danymi, które państwo podali w trakcie rejestracji w programie Oryginalny Sprzedawca. Po poprawnym wypełnieniu obu pól oraz kliknięciu „zaloguj się” (2) zostaną Państwo przekierowani do swojego profilu.

Jak_zalogowac_2

Proszę kliknąć w tekst „dla sprzedawcy” na dowolnej stronie domeny oryginalnysprzedawca.pl (jak przedstawiono na obrazku poniżej)

Jak_zarejestrowac_1

Na wyświetlonej stronie proszę wypełnić formularz według przykładu podanego na obrazku poniżej. Należy wypełnić wszystkie zaznaczone pola (1), zaznaczyć pole „Akceptuję regulamin wraz załącznikami”(2) oraz podać wszystkie cyfry znajdujące się w tokenie przedstawionym w polu nr 3. Następnie należy kliknąć w pole „Tak, chce przystąpić do programu Oryginalny Sprzedawca” (4).

Jak_zarejestrowac_2a

Jeśli posiadają Państwo firmę i certyfikat oraz faktura VAT ma być wystawiona właśnie na nią, należy dodatkowo wypełnić dane firmy (2) jak to przedstawiono na obrazku poniżej. Jeśli nie posiadają Państwo firmy, lub pragną Państwo aby faktura była wystawiona na osobę prywatną proszę pominąć ten krok.

Jak_zarejestrowac_2b

Proszę teraz podać nazwę swojego użytkownika (1) w serwisie aukcyjnym Allegro.pl oraz link do swojego profilu w tym serwisie (może to być adres strony „o mnie”, karty użytkownika dostępnej w zakładce „moje konto” lub też dowolnej Państwa aukcji czy aktualnie sprzedawanych przedmiotów w serwisie Allegro.pl). Jeśli posiadają Państwo sklep internetowy Proszę podać jego nazwę oraz adres strony internetowej w kolejnych polach formularza. Należy uzupełnić dane dotyczące przynajmniej jednej platformy sprzedaży (konta Allegro lub Sklepu internetowego). Następnie należy zaznaczyć (2) jakim asortymentem Państwo handlujecie. Po uzupełnieniu wyżej wymienionych pól należy kliknąć „dalej” (3).

Jak_zarejestrowac_3

Wybieramy interesujący nas okres uczestnictwa w programie Oryginalny Sprzedawca klikając „wybieram” (1) przy odpowiednim pakiecie. Jeśli posiadamy bon rabatowy lub kod promocyjny należy go umieścić w kolejnym polu (2). Jeśli natomiast go nie posiadamy, pozostawić pole (2) puste. Po dokonaniu powyższych czynności proszę kliknąć „dalej” (3).

Jak_zarejestrowac_4

Sprawdzamy czy kwota oraz okres uczestnictwa w programie Oryginalny Sprzedawca są poprawne

(1). Jeśli tak, należy przejść do płatności klikając „zapłać przy użyciu przelewy24.pl” (2).

Jak_zarejestrowac_5

Należy zaznaczyć (1) pole „Tak, zapoznałem się i akceptuję warunki regulaminu Przelewy24.pl”.

Proszę przejść do płatności klikając w logo swojego banku (2).

Jak_zarejestrowac_6

Proszę teraz dokonać płatności w panelu swojego banku. O jej poprawnym przebiegu zostaną Państwo powiadomieni poprzez e-mail.

Decyzja o przyznaniu certyfikatu uzależniona jest od procesu weryfikacyjnego prowadzonego przez naszych Fakehunterów. Proces ten może trwać do 10 dni roboczych od daty rejestracji (zazwyczaj jednak trwa on ok. 72h). O przyznaniu certyfikatu zostaniesz powiadomiony poprzez e-mail.

Weryfikacji dokonuje wąska grupa osób (w tym momencie 12), które są niesamowicie obeznane w temacie i mają duże doświadczenie w weryfikowaniu podrabianych towarów (każda z osób specjalizuje się w produktach konkretnych marek), a nabyli jej między innymi na forum allekicz.pl (gdzie przyznany im został specjalny status Fakehuntera).

Weryfikacja w kolejnych krokach wygląda następująco:

 1. Weryfikacja Sprzedawcy zostaje zakolejkowana w systemie, do którego logują się Fakehunterzy.
 2. Fakehunter - ekspert od danej marki (której produkty oferuje sprzedawca) przystępuje do weryfikacji. (jeśli sprzedawca oferuje więcej marek, Fakehunterzy mają możliwość podziału zadań między siebie w ramach jednego sprzedawcy).
 3. Jeśli któryś z przedmiotów, wystawianych przez sprzedawcę budzi wątpliwość Fakehuntera, porozumiewa się on z klientem przez odpowiedni panel (np. prosi o więcej zdjęć konkretnych szczegółów itp.).
 4. Następuje finał weryfikacji oraz decyzja Fakehuntera o przyznaniu certyfikatu. Do każdej weryfikacji dołączone jest kilka zdań komentarza ze strony Fakehuntera.

Aby ułatwić klientom znalezienie Państwa sklepu/aukcji, rekomendujemy kompletne uzupełnienie profilu Oryginalnego Sprzedawcy. W tym celu należy zalogować się do swojego konta i uzupełnić informacje o sprzedawanych markach (1). Jeśli marki, którymi Państwo handlują nie pojawiają się przy wpisywaniu, należy dodać je ręcznie korzystając z funkcji „zaproponuj”.Przydatna dla kupujących jest również informacja dotycząca odbiorów osobistych oferowanych przez Państwa towarów. Pole Miasta proszę uzupełnić (2) analogicznie do pola „marki”.

Po_co_uzupelnic_profil_1

Postanowiliśmy stworzyć całą kampanię społeczną wymierzoną przeciwko sprzedawcom podróbek, a jednocześnie wspierającą sprzedawców uczciwych. Aby kampania taka odniosła sukces musi być czytelna, przeprowadzona na szeroką skalę, a co najważniejsze zgromadzona wokół jednego symbolu. Tak właśnie narodził się pomysł na program Oryginalny Sprzedawca, z odznaką oryginalnego sprzedawcy jako najwidoczniejszym elementem. Posługiwanie się odznaką Oryginalnego Sprzedawcy daje konsumentowi gwarancję, że kupują oni w sklepie (na aukcji) produkt pełnowartościowy. Z tego również względu sprzedawca dostaje w końcu inne narzędzie do walki z konkurencją niż niska cena i nie będzie już na straconej pozycji w stosunku do konkurencji, która zaoferuje jeszcze tańsze podróbki. Dodatkowo każdy, kto otrzyma certyfikat Oryginalnego Sprzedawcy trafi na listę polecanych sprzedawców udostępnioną za pośrednictwem wyszukiwarki na portalu allekicz.pl. Wyszukiwarka będzie o tyle pomocna, że będzie można w niej określić np. markę, która daną osobę interesuje i wyświetli ona wtedy jedynie sprzedawców w 100% zgodnych z oczekiwaniami klienta. Co więcej, w razie gdyby klient niesłusznie wysnuł oskarżenia o sprzedaż podrabianego towaru, wesprzemy Was w dochodzeniu swoich racji. Nasi Fakehunterzy sprawdzają co najmniej raz na kwartał każdego sprzedawcę, który przystąpił do programu.

 1. Proszę zalogować się do swojego profilu na stronie oryginalnysprzedawca.pl
 2. Proszę wybrać typ plakietki po czym zaznaczyć całą zawartość pola „Kod HTML do wklejenia plakietki (1), a następnie kliknąć na zaznaczeniu prawym przyciskiem myszy i wybrać z listy „kopiuj” (2).
  Jak_dodac_odznake_1
 3. Następnie proszę zalogować się do swojego profilu na stronie Allegro.pl i wejść do edycji aukcji, w treści której chcą Państwo dodać odznakę Oryginalnego Sprzedawcy.
 4. Pod belką „Dodatkowe informacje o przedmiocie” proszę kliknąć w zakładkę „Edytor tekstowy” (1).
  Jak_dodac_odznake_2
 5. Proszę teraz kliknąć w polu (1) przeznaczonym na dodatkowe informacje o przedmiocie prawym przyciskiem myszy, po czym wybrać z listy „wklej”.
  Jak_dodac_odznake_3
 6. Jeśli kod został wklejony poprawnie, po przejściu w tryb edytora wizualnego (Aby przejść do edytora wizualnego, należy kliknąć w zakładkę „Edytor Wizualny”), odznaka powinna zostać wyświetlona.
  Jak_dodac_odznake_4